menu bar

«Навітел.Друзі»

Інтерактивний сервіс Навітел.Друзі дозволяє в режимі реального часу відображати на карті місцеположення друзів і використовувати їх при побудові маршруту, ділитися з друзями координатами об'єктів і обмінюватися повідомленнями.

Даний сервіс доступний тільки для пристроїв, що мають вихід в Інтернет.

Особистий кабінет

Для користування сервісом Навітел. Друзі

 • необхідно мати особистий кабінет (аккаунт) на сайті www.navitel.uа,
 • у розділі Мої пристрої (поновлення) особистого кабінету повинно бути зареєстровано мінімум один пристрій з програмою Навітел Навігатор.

Дані особистого кабінету необхідно ввести при включенні сервісу.

Якщо користувач не зареєстрований на сайті www.navitel.uа і у нього немає особистого кабінету, або цей пристрій не додано в особистий кабінет, при включенні сервісу Навітел. Друзі програма запропонує пройти швидку реєстрацію, в ході якої користувач зможе створити новий особистий кабінет, або додати пристрій в існуючий.

Включення сервісу «Навітел.Друзі»
 1. Для відображення іконки сервісу Навітел.Друзі Navitel friends-1 на верхній панелі головного екрану Карта виберіть Меню > Налаштування > Інтерфейс > Кнопки на карті > Навітел.Друзі.
 2. Для включення сервісу Навітел.Друзі а) натисніть на іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрану Карта і виберіть Включити, або б) виберіть Меню > Налаштування > Online сервіси і в полі Включити Навітел.Друзья встановіть перемикач On/Off (Вкл/Викл) в положення On (Включити).
 3. У діалоговому вікні, введіть логін і пароль від особистого кабінету (Мал.1). При необхідності включіть опцію Запам'ятати пароль, щоб надалі не вводити його при включенні сервісу, встановивши перемикач в положення On (Включити). Натисніть OK.

Якщо у вас немає особистого кабінету або цей пристрій не додано у наявний особистий кабінет, дотримуйтесь інструкції Реєстрація нового аккаунта або Додавання нового пристрою в існуючий особистий кабінет нижче.

Navitel friends-2
Мал. 1

Щоб видалити збережений пароль з пам'яті програми, виберіть Меню > Налаштування > Онлайн сервіси > Навітел.Друзі > Забути пароль. Після вибору цієї команди для користування сервісом необхідно буде знову ввести дані облікового запису.

Реєстрація нового аккаунта

 1. Натисніть на поле Реєстрація (Мал. 1).
 2. У вікні Реєстрація (Мал. 2) виберіть Зареєструвати новий акаунт.
 3. Придумайте логін, пароль і позначення пристрою і заповніть відповідні поля.
 4. Navitel friends-3
  Мал. 2
 5. Натисніть кнопку Реєстрація внизу екрану або ОК в правому верхньому куті екрану.

Додавання нового пристрою в існуючий особистий кабінет

 1. Натисніть на поле Реєстрація (Мал. 1).
 2. Виберіть Реєстрація нового пристрою (Мал. 3), встановивши перемикач у відповідне положення.
 3. Введіть логін і пароль від особистого кабінету, потім придумайте і введіть назву нового пристрою.
 4. Натисніть кнопку Реєстрація внизу екрану або ОК в правому верхньому куті екрану.
 5. Navitel friends-4
  Мал. 3
Меню

Меню сервісу Навітел.Друзі включає в себе наступні пункти:

 1. Включити/Виключити для включення і виключення сервісу (Мал. 4).
 2. Друзі для переходу до списку друзів, перегляду їх профілів, побудови маршруту до їх місця розташування та обміну повідомленнями.
 3. Знайти друзів для пошуку користувачів сервісу і додавання їх до списку друзів.
 4. Запити на додавання в друзі для відображення інформації про отримані та відправлених запитах на дружбу і роботи з ними (Мал. 5).
 5. Групи для об'єднання користувачів у групи за інтересами для обміну повідомленнями та координатами.
 6. Налаштування для завдання параметрів роботи сервісу і конфіденційності.
 7. Відмінити для виходу з меню.
 8. Navitel friends-5
  Мал. 4

  Navitel friends-6
  Мал. 5

Кнопки Друзі, Знайти друзів, Запити на додавання в друзі і Групи стають активними тільки після успішної авторизації.

Налаштування сервісу

Для переходу до налаштувань сервісу Навітел.Друзі
а) виберіть Меню > Налаштування > Онлайн сервіси > Навітел Друзі, або
б) натисніть на іконку Навітел.Друзі Navitel friends-7 на верхній панелі головного екрана Карта і виберіть Налаштування.

Даний розділ містить наступні підрозділи:

 1. Включити Навітел.Друзі, який дозволяє включити/вимкнути сервіс шляхом установки перемикача On/Off (Вкл/Викл) у відповідне положення.
 2. Профіль, який містить анкетні дані користувача, список його зареєстрованих пристроїв, а також дозволяє редагувати власну анкету. Для редагування натисніть кнопку Редагувати профіль, внесіть анкетні дані у відповідні поля та підтвердіть зміни натисненням кнопки OK у правому верхньому куті екрану. Всі зазначені дані будуть видні користувачам при відображенні результатів пошуку, а також після додавання в друзі.
 3. Пристрої, в якому міститься список пристроїв, зареєстрованих у даному аккаунті.
 4. Забути пароль, за допомогою якого можна видалити пароль цього аккаунту з пам'яті програми, якщо раніше, при включенні сервісу, була вибрана опція запам'ятовування пароля. Після видалення пароля його потрібно буде ввести заново при подальшому включенні сервісу.
 5. Не показувати свої пристрої на карті, в якому за допомогою перемикача On/Off (Вкл/Викл) можна сховати/показати всі свої пристрої на карті даного пристрою.
 6. Користувачі не в мережі, який дозволяє встановити фільтр для відображення друзів, які не перебувають у мережі, на карті: Приховати всіх, Приховати неактуальних, Показати всіх.
 7. Оновлювати позицію, в якому за допомогою повзунка можна визначити частоту оновлення відображення вашого поточного місця розташування на карті друзів і друзів на вашій карті.
 8. Для нових друзів/груп, який дозволяє задати рівень конфіденційність нових друзів/одногрупників: Відкрити точне місце розташування, Відкрити приблизне місце розташування, Приховати розташування, Визначати конфіденційність індивідуально. При додаванні нових друзів конфіденційність для них буде встановлюватися автоматично на заданий рівень, якщо не вибрано Визначати конфіденційність індивідуально, коли на іконці сервісу, а також у полі запитів на дружбу, буде відображатися числовий індикатор, що відповідає кількості нових друзів, для яких необхідно визначити режим конфіденційності. При цьому місце розташування пристрою буде приховано від даних друзів до тих пір, поки користувач не визначить для них режим конфіденційності. Той же принцип застосуємо до нових груп.
 9. Ваше місце розташування, який дозволяє вибрати, на основі яких даних програма буде визначати ваше поточне місце розташування в сервісі: даних GPS, або ручного визначення положення на карті. Якщо вибрано Указать местоположение, то поле Вказати поточне місце розташування стає активним, і ви можете вибрати його на карті.
Пошук і додавання друзів

Щоб знайти користувача в сервісі,

 1. натисніть на іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрана Карта;
 2. у відображенному меню виберіть Знайти друзів, введіть ім'я користувача і натисніть OK у правому верхньому куті екрану;
 3. на екрані відобразиться інформація про користувача.

Потім, щоб додати користувача до списку друзів, натисніть Відправити запит, введіть текст повідомлення і натисніть OK. Користувач отримає повідомлення і зможе прийняти запит або відхилити його. Для скасування надісланого запиту натисніть Скасувати запит – запит не буде відображатися ні в однієї зі сторін.

Переглянути надіслані та отримані запити можна, вибравши на верхній панелі головного екрана Карта іконку Навітел.Друзі, потім Запити на дружбу. Якщо запит прийнятий, то в меню Запити на дружбу буде відображено повідомлення Запит прийнятий.

В даному сервісі існують деякі обмеження на додавання користувачів у друзі: не можна пропонувати дружбу більш ніж 10 користувачам протягом 10 годин, не можна повторно пропонувати дружбу людині, яка одного разу відхилив запит. Тим не менш, якщо відхиливший запит користувач, сам запропонує дружбу, то йому знову можна буде пропонувати дружбу.

Список друзів

Після того, як користувач прийме ваш запит на додавання в друзі, його профіль відобразиться в списку друзів.

Для перегляду списку друзів натисніть на іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрана Карта і у відображеному меню виберіть Друзі. У даному списку представлена коротка інформація про всіх друзів, така як ім'я користувача в сервісі Навітел.Друзі, аватар, статус (колір рамки аватара вказує на те, що в мережі користувач чи ні), час поновлення статусу та місце розташування.

Для швидкого пошуку користувача в списку друзів почніть вводити ім'я в рядку вводу вгорі екрану.

При натисканні на поле з ім'ям одного в списку відкривається його анкета, що містить більш детальну інформацію.

Анкета друга

Анкета друга включає в себе наступні розділи:

 1. Загальна інформація про себе: ім'я, аватар і статус друга (зелена рамка аватара, якщо друг в мережі, сіра рамка аватара, якщо друг не в мережі). Тут же доступна функція редагування імені друга (кнопка Редагувати). При натисканні на полі загальної інформації відкриваються анкетні дані друга.
 2. Місцезнаходження: при виборі даного пункту відображається ділянку карти, на якому відзначено положення даного друга, і включається режим стеження (переміщення ділянки перегляду карти слідом за переміщенням друга). Режим стеження відключається, як тільки користувач робить яку-небудь дію з картою (натиснення на карту, збільшення або зменшення масштабу карти та ін.).
 3. Повідомлення: у цьому полі відображається останнє повідомлення листування з другом. При натисканні на дану область відкривається листування (діалог) з другом.
 4. Пристрої: у цьому полі відображається короткий список пристроїв друга, які ви можете бачити у відповідності з його налаштуваннями конфіденційності. При натисканні на полі відкривається екран Пристрою друга з місцем розташування кожного з них, датою і часом останнього оновлення їх статусу. При виборі пристрою відкривається карта з відображенням його розташування.
 5. Конфіденційність: натискання на дану область відкриває вікно, у якому можна визначити параметри відображення на карті друга та місця розташування даного пристрою: показувати точне місце розташування, показувати приблизне місце розташування, або приховати своє місце розташування.
 6. Припинити дружбу: дозволяє видалити друга зі списку друзів, листування з ним і припинити відображення місцеположення, як свого на карті друга, так і друга на своїй карті.
Конфіденційність

Сервіс Навітел.Друзі передбачає функцію встановлення режиму конфіденційності, який визначає відображення вашого місцеположення на карті друга. Режим конфіденційності для друга (друзів) необхідно задати на кожному пристрої, доданому до аккаунта.

Друзі можуть бачити вас завжди, коли включений даний сервіс, в тому числі, коли сама програма не запущена, якщо тільки не змінені налаштування конфіденційності.

Для налаштування конфіденційності

 1. натисніть на іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрана Карта, далі виберіть Друзі;
 2. в списку друзів а) натисніть на знак галочки праворуч від імені друга, або б) натисніть на поле з ім'ям друга і далі на полі Конфіденційність;
 3. у вікні, виберіть один з режимів конфіденційності:
  • Відкрити точне місце розташування: друг бачить точне місце розташування пристрою і його статус (в мережі/не в мережі).
  • Відкрити приблизне місцезнаходження: друг бачить місто, де знаходиться пристрій, а також статус пристрою. Місце розташування пристрою наголошується в центрі найближчого великого міста. Якщо поруч немає великих міст, положення пристрою відображається з точністю до декількох кілометрів.
  • Приховати місцезнаходження: друг не бачить даний пристрій на карті, а також його статус.
Видалення користувача із списку друзів

Для видалення користувача із списку друзів натисніть на іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрана Карта і виберіть Друзі. Далі виберіть користувача, якого ви хочете видалити зі списку друзів, потім пункт Припинити дружбу і підтвердіть вибір.

Відображення друзів на карті

На карті користувача відображаються всі пристрої друзів, по останньму місцезнаходженню, з урахуванням налаштувань відображення користувачів, які не перебувають у мережі (іконка Навітел.Друзі > Налаштування > Користувачі не в мережі). Якщо друг знаходиться в мережі, його значок на карті виділений зеленим кольором, якщо не в мережі – сірим. При натисканні на іконку друга відкривається його анкета.

Якщо відстань між друзями дуже маленьке і центр однієї іконки прихований інший, вони об'єднуються в одну загальну іконку з індикатором кількості об'єднаних пристроїв. При натисканні на таку іконку відкривається список друзів, що знаходяться в цій точці.

Повідомлення

На іконці Навітел.Друзі відображається кількість отриманих запитів на дружбу і кількість нових друзів, для яких ще не налаштований режим конфіденційності. Натискання на іконку сервісу відкриває меню, в якому представлена більш детальна інформація. Наприклад, при наявності отриманого запиту на додавання в друзі відповідний пункт буде мати наступний вигляд: Запити на дружбу (1), де число в дужках означає кількість нових запитів.

Діалоги

Для надсилання нового повідомлення виберіть іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрана Карта, потім Друзі і далі виберіть друга. Натисніть на полі Повідомлення, введіть текст в поле введення і натисніть кнопку Відправити. Текст повідомлення, що обробляється для відправки, відображається помаранчевим кольором. Повідомлення, яке не вдалося надіслати відображається червоним кольором. Після натискання на повідомлення, передача якого не вдалася, користувачеві пропонується відправити повідомлення ще раз.

В історії листування (діалог) з другом відображаються всі вхідні і вихідні повідомлення. Останнє повідомлення розташоване внизу списку. Зліва на білому фоні відображаються вхідні повідомлення, праворуч на сірому – вихідні. Повідомлення, надіслані одним користувачем поспіль з інтервалом менше 10 хвилин, групуються. При перегляді діалогу програма автоматично завантажує з сервера старі повідомлення, які додаються в загальну історію листування.

У листуванні також передбачена можливість відправки координат різних об'єктів. Для цього, натиснувши на полі Повідомлення і потім на поле введення тексту внизу екрана, натисніть кнопку Прикріпити, виберіть опцію пошуку, виберіть об'єкт і натисніть Відправити. При натисканні на повідомлення з координатами об'єкта в історії листування даний об'єкт відображається на карті Мій маршрут і дану точку можна використовувати при побудові маршруту.

Групи друзів

Для переходу до даної функції виберіть іконку Навітел.Друзі на верхній панелі головного екрана Карта, потім Групи.

Дана функція дає можливість користувачам сервісу Навітел.Друзі вступати у відкриті існуючі, а також створювати нові спільноти, в які можуть входити як учасники, додані в друзі, так і ті, хто в друзі додано не було.

Для пошуку групи, натисніть кнопку Знайти в лівому нижньому куті екрану розділу Групи, введіть ім'я або його частину у рядок введення і натисніть OK у правому верхньому куті екрану. Якщо ви хочете вступити в дану групу, натисніть на поле з її назвою списку результатів пошуку і натисніть Вступити в групу внизу екрану Інформація про групу.

Для створення нової групи в розділі Групи натисніть кнопку Створити, введіть назву групи, визначити її тип, введіть опис і натисніть OK у правому верхньому куті екрану. Тип групи визначає налаштування доступу: відкриті групи може вступити будь-який бажаючий, доступ в закриті групи можливий тільки після схвалення власником групи заявки на вступ, побачити приховані групи і вступити в них зможе тільки той, хто отримав запрошення від її власника.

Для перегляду детальної інформації про групу, в якій ви перебуваєте, виберіть групу у списку. В анкеті групи містяться такі підрозділи: Список учасників, Чат (спільне листування, доступна всім учасникам групи), Запросити друзів (відправлення одного запрошення на вступ в групу: обравши цю команду, виберіть одного зі списку і натисніть OK у правому верхньому кутку екрану), Повідомляти про нові повідомлення (інформація про отримані повідомлення на верхній панелі головної сторінки), Конфіденційність (вибір режиму відображення місця розташування даного пристрою на картах учасників групи) і Покинути групу, або Видалити групу, якщо ви є творцем групи.