Компанія NAVITEL® попереджує користувачів Навітел Навігатор про необхідність оновлення програмного забезпечення до глобального скидання GPS-лічильників, яке відбудеться в ніч з 6 на 7 квітня 2019 року.

Причина можливого збою в системі навігації GPS пов'язана з 10-бітовим представленням лічильника тижнів. Досягаючи свого граничного значення за 1024 тижні або 19,7 років, в обладнанні для обслуговування системи навігації відбувається скидання лічильника до нуля (Week Number Roll Over - WNRO), і запускається новий відлік. Попереднє скидання лічильників WNRO відбулося з 21 на 22 серпня 1999 року.

Згідно з даними Міністерства енергетики США*, чергове скидання номера тижня GPS відбудеться в ніч з 6 на 7 квітня, в зв'язку з чим GPS-приймачі можуть відображати некоректну інформацію дати і часу.

Розробники компанії NAVITEL® випустили оновлену версію навігаційної програми для вирішення питання скидання лічильників. Завдяки виконаній роботі по адаптації алгоритмів ПЗ, користувачі Навітел Навігатор зможуть підготувати свої пристрої заздалегідь для забезпечення стабільної роботи навігації. У новій версії були вивірені всі компоненти, що відповідають за точність дати, часу і позиціонування пристрою. Дані про швидкісні обмеження та камери контролю дорожнього руху також були уточнені та оновлені.

Для запобігання можливих збоїв GPS-сигналів рекомендується своєчасно оновити навігаційні пристрої. Щоб завантажити оновлення Навітел Навігатор на пристрої на базі ОС Linux і WinCE необхідно використовувати безкоштовну програму Navitel Navigator Update Center. Детальна інструкція по використанню Navitel Navigator Update Center доступна на сайті.

Власники пристроїв NAVITEL RE900 FULL HD можуть скористатися оновленням Навітел Навігатор при підключенні до мобільного зв'язку або мережі Wi-Fi. Детальна інструкція доступна на сайті. Планшетні навігатори NAVITEL® можна оновити через Меню програми (Налаштування > Про планшет > System update).


* https://www.energy.gov/oe/articles/april-2019-global-positioning-system-gps-week-number-rollover